Belka
Czwartek, 9 Maja 2024   imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kontrola graniczna na Euro 2012

2012-05-29  
, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Kontrola graniczna na Euro 2012

W okresie od 4 czerwca do 1 lipca 2012 roku podczas trwania mistrzostw piłkarskich przywrócone zostaną tymczasowe kontrole graniczne na granicach Polski.
Wrócą kontrole graniczne na granicach z Republiką Czeską, Republiką Federalną Niemiec, Republiką Litewską, Republiką Słowacką oraz w portach morskich oraz lotniczych, które stanowią wewnętrzną granicę UE - informuje o tym mjr SG Krzysztof Kowalczyk 
rzecznik prasowy Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu 
Przykładowo granice drogowe będzie można przekroczyć m.in. w Piwnicznej-Zdroju, w Niedzicy, w Chyżnem, w Korbielowie, w Zwardoniu-Mycie. Z kolei pieszo oraz rowerem będzie można całodobowo w czasie EURO przekraczać granicę polsko-słowacką na szlakach turystycznych w Szczawnicy-Leśnicy, na Rysach, na Babiej Górze, na Przegibku, w Zwardoniu-Skalitem-Skalance.
Pełny wykaz przejść granicznych dla południa Polski znajduje się na stronie internetowej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. W innych regionach kraju analogiczne informacje znajdują się na stronach tamtejszych oddziałów Straży. Informacje o dostępnych przejściach w całym kraju można znaleźć na stronach ogólnopolskich Straży Granicznej.

PJ
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kościański - powiat w południowo – zachodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kościanie. W skład powiatu wchodzą gminy: Czempin, Kościan, Krzywiń i Śmigiel, zajmując powierzchnię 722,53 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Obra i Agroekologiczny Park Krajobrazowy im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego. Wśród zabytków wymienia się: zespóły pałacowe, pałace i dwory (Dwór w Piotrkowicach z XIX wieku, Pałac w Gorzyczkach z 1868 roku, Pałac w Jargoniewicach z 1792 roku, pałac z początku XVIII wieku w Głuchowie, zespół pałacowy z lat 1780 – 1791 w Starych Oborzyskach, zespół pałacowo – parkowy  w mieście Turew z II połowy XVII wieku, zespół pałacowo – parkowy w Kopaszewie zbudowany w latach 1800 -1801), zabytkowe kościoły i klasztory (kościół p.w. Wniebowzięcia NMP zbudowany w latach 1333 – 1356), spichlerz z końca XIX wieku w Starym Gołębinie, Wieżę ciśnień z 1908 roku, drewniany wiatrak Koźlak z 1714 roku, dzwonnicę z 1850 w Choryniu, Skansen Filmowy „Soplicowo” w Cichowie czy śmigielską kolej dojazdową z lat 1898-1900.      

    Trzy czwarte powierzchni powiatu stanowią użytki rolne, w związku z czym tutejsza gospodarka oparta jest głównie na rolnictwie.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 5.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola